АНДРЕВЉЕ 2023. ГОДИНЕ

У периоду од 20. 11. до 26. 11. 2023. године ученици трећег разреда су боравили у Андревљу на Фрушкој гори у пратњи наставника координатора Мирјане Бонџић. Поред ученика наше школе, у том периоду у Андревљу су боравили и ученици школа из Зрењанина, Бечеја и Сремске Митровице. Представници наше школе били су Цветиновић Јана и Олушки Дуња (III1), Лазић Николина и Максимовић Софија (III2), Анђелковић Ана и Нешковић Сара (III3), Драгојловић Наталија и Мацек Мирослав (III4), Гава Невена и Илић Кристијан Илић (III5). Током боравка на Фрушкој гори ученици наведених школа су учестовали у бројним радионицама на којима су наши ђаци показали изузетно знање из српског језика, историје, ликовне уметности, музике. Учили су да поштују различитост, појачају своје самопоуздање, обнове знања о ренесанси и њеном најважнијем представнику Леонарду да Винчију. Показали су и посебан музички таленат у чему је предњачио наш Мирослав Мацек. У среду  22. 11. 2023. године ученици су посетили Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду и Сремске Карловце.

Боравак у Андревљу показао је колика је лепота мултикултуралности, мултиетничности и различитости. Склопљена су бројна друграства међу ученицима, а родиле су се и неке љубави. Надамо се да ће се ова дружења наставити и да ће наша школа и следеће године успети да се укључи у пројекат „Андревље“ покрајинског Секретаријата за образовање, националне мањине- националне заједнице.

Мирјана   Бонџић