СЛИКОВИЗИЈА 2023.

И на овогодишњем ликовном конкурсу “Сликовизија” учестовали су ученици наше школе. У организацији ‘Лас Хентеса’ из Панчева, овај конкурс постоји већ неколико година као поткатегорија “Стиховизије”. Намењена је средњошколцима који воле ликовну уметност и који су илустровали песме писане на страним језицима.
Ове године се надметало пет школа са 44 цртежа, а стручни жири ( Дејан Боснић и уметници Зоран Деранић и Игор Гардиновачки) је одабрао цртеж наше ученице Анђеле Вењац из I2. Поред победничког цртежа ове наше талентоване ученице, запажени су били и радови ученица Анастасије Станимировић из I3 (пето
место) и Тијане Киферов из II1 (шесто место). Њихови цртежи ће бити на годишњем календару за 2024. годину.
Честитамо нашим талентованим уметницама!

Професорке енглеског језика:
Маја Коленовић и Наташ Џамтоска