Дaj педалу раку!

У суботу, 3. октобра, тачно у 12 сати почела је бициклистичка вожња, као знак подршке женама које тренутно бију битку са овом опаком болешћу, у Панчеву, на Панчевачком кеју. Циљ манифестације “ДАЈ ПЕДАЛУ РАКУ” је подизање свести друштвене заједнице, а посебно жена, о значају превентивних и редовних прегледа дојки, раног дијагностиковања и лечења болести као и промовисање здравих начина живота.

Бициклистички караван одвијао се у исто време у више места у Србији:  Београду, Врњачкој Бањи, Новом Саду, Суботици, Сомбору, Трстенику, Лапову, Стопањи, Врању, Нишу, Краљеву, Крагујевцу,Тополи, Панчеву, Чачку, Кучеву, Великом Градишту, Сремској Митровици….Група ученика и наставника наше школе је подржала ову акцију и „дала педалу раку“.