Март месеца српског језика

Поводом обележавања Марта месеца српског језика Подружница Друштва за српски језик и књижевност за општине Панчево, Опово, Ковачицу и Алибунар организовала је изложбу под називом Књижевни караван кроз Јужни Банат. Изложба је замишљена тако да свака школа из ових општина припреми плакат који ће израдити ученици са својим наставницима и на којима ће бити представљен знаменити књижевник из њихове општине, места или онај по коме школа носи назив. Наша школа је учествовала у каравану и пошто не носи име књижевника, а многе друге школе су имале тај задатак, одлучили смо да урадимо плакат о полисемичном значењу именице сестра коју често користимо и јесте симбол наше школе. Плакат су радили ученици другог разреда на часовима српског језика и књижевности са професорком Наташом Арамбашић. Плакат је на изложби у Дому омладине Панчево од 25. марта до 8. априла. У среду, 27. марта изложбу су посетили ученици који су радили плакат и провели су пријатно пре подне у омладинским просторијама Дома омладине. Договорили смо се са организатором омладинског програма Дома омладине да до краја школске године четвртком гледамо филмове по нашем избору и тако отпочнемо нашу кинотеку.