„НЕДЕЉА БОРБЕ ПРОТИВ НАСИЉА“ И „ДАН РУЖИЧАСТИХ МАЈИЦА“

И ове школске године у нашој школи обележена је „Недеља борбе против насиља“ (26.2. – 1.3.)
са централним догађајем „Даном ружичастих мајица” (среда 28.2.) како је популарно назван
Међународни дан борбе против вршњачког насиља.

У школи су реализоване следеће активности:
У среду 28.2. обележили смо „Дан ружичастих мајица“ – Међународни дан борбе против вршњачког насиља, тако што су и наставници и ученици дошли у школу у нечем ружичастом или су имали неко ружичасто обележје на себи.На улазним вратима и у школским ходницима окачени су ученички радови, постери и плакати на тему превенције насиља које су ученици сами правили где су се посебно истакли ученици I3 и I4 одељења као и наставнице ликовног Наташа Лазаров, предузетништва Соња Зуровац. и енглеског језика Наташа Џамтоска, које су помагале ученицима у осмишљавању радова и њиховом представљању. Посебно “ружичастој атмосфери” допринела је идеја ученика да се школско степениште украси ружичастим балонима, а у целокупним активностима украшавања школе главни организатор и иницијатор била је председница џачког парламента Невена Анџић.
Ученици су на часовима књижевности Наташе Арамбашић дискутовали о вршњачком насиљу на основу примера познатих личности из света музике, а на часовима психологије Тамаре Тодоровић ученици су дискутовали на тему насиља и износили своја искуства и ставове по питању родитељског кажњавања. Други наставници су се такође потрудили да један свој час посвете причи са ученицима на тему борбе против насиља и рада на превенцији, неговању толеранције, сарадње и међусобног уважавања и поштовања.
Истог дана одржан је и турнир у фудбалу у коме су учествовале и друге средње школе, укупно је
било 10 екипа а прикупљен новац намењен је за лечење брата једне наше ученице.

У четвртак 29.2. у школи је организована хуманитарна акција продаје колача “колачић среће” где
су наставници и ученици продавали или куповали колаче а прикупљен новац намењен је за
плаћање матурске вечери ученицима којима је то потребно.

Најлепши догађај за све, наставнике и ученике је приредба посвећена љубави и толеранцији, са
темом, већ традиционалном, „Ја имам таленат“ која се одржала у петак 1..3. као завршна активност
недеље посвећене борби против насиља.На овој приредби наступали су ученици који су желели да
покажу неки свој таленат:у певању, рецитовању, жонглирању, свирању итд.Између тачака читане
су поруке љубави јер је кутија за поруке стајала у школи од 14. 2. Ове године посебни гости који
су и наступили у ревијалном делу били су ученици и наставници Електротехничке школе који су
директорки наше школе овом приликом уручили и пригодан, симпатичан поклон. На крају
приредбе жири, састављен од ученика, наставника, помоћног особља и родитеља прогласио је прва
3 места а за награђене ученике директорка школе је обезбедила и уручила лепе награде попут
путовања у Темишвар, спа викенда у Хотелу Тамиш и вечере у ресторану.

Захваљујемо се свим наставницима који су анимирали ученике да својим радовима
допринесу обележавању овог важног догађаја, свим ученицима који су на врло разноврсне и
креативне начине учествовали у активностима као и свим наставницима и ученицима који су у школу дошли у ружичастом и тако допринели да Медицинска школа каже одлучно НЕ насиљу.