Хуманитарне акције

Субота, 23. септембар 2023. године

Бициклистичка вожња под слоганом ’ДАЈ ПЕДАЛУ РАКУ’ одржана је у суботу, у подне на тамишком кеју и у још 30 градова широм Србије, у организацији Женског центра „Милица“.У Панчеву је акцију организовао Завод за јавно здравље, а вожњи су се придружили и ученици и професори наше школе.Циљ ове акције је да се пружи подршка оболелима од рака дојке и да се жене подсете колико су важни превентивни прегледи, као и значај физичке активности.Свим учесницима вожње су поклоњене мајице са слоганом ове акције,као и едукативни флајери и освежење.

Истог дана,али у Градском парку је организована јос једна хуманитарна акција којој су придружили ученици и професори Медицинске школе.Манифестација под називом „Златни септембар“  пружа подршку деци оболелој од рака и њиховим родитељима.Подршку овом догађају пружили су наставници и ученици Змајеве школе, музичке школе као и школа „Мара Мандић“ тако што су учесвовали у музичком програму и продаји ликовних радова. Испред НУРДОРа, а као организаторка читавог овог лепог догађаја стоји Нина Шепић, бивша ученица наше школе. Промотивни флајери и корисне брошуре, као и поклончићи које смо добили подсећаће нас све на ова два хуманитарна догађаја којима су присуствовали представници Медицинске школе.