Обележавање Светског дана поезије

У уторак 21. марта обележен је Светски дан позије у оквиру Књижевног кафеа Културног центра Панчева, а у сарадњи са Удружењем књижевника и књижевних преводилаца Панчева. У овом догађају учествовала је и наша ученица Доротеа Вајенштајн, која је рецитовала песму „Гледајући у дрвеће“, Ане Ристовић, са којом се представила на недавно одржаној Градској смотри рецитатора „Песниче народа мог“. Догађају су присуствовали и ученици Гимназије  „Урош Предић“, као и Техничке школе „23. мај“ из Панчева, који су рецитовали стихове познатих аутора, као и своју поезију. А посебно задовољство било је чути признате панчевачке песнике како рецитују своје стихове. Оно што нас је највише обрадовало је посећеност овог догађаја, која нам је показала да се стихови и те како читају, а и пишу у нашем граду.