Недеља борбе против вршњачког насиља

Последња недеља фебруара (23-27. 2. 2026. године) у нашој школи била је тематски посвећена борби против вршњачког насиља. Ученици и наставници наше школе су свакога дана на посебан начин обележили ову тематску недељу.

   У понедељак 23. фебруара организован jе „Слатки дан“ током којег су се продавали колачи. Овога пута домаћице целе манифестације биле су  ученице одељења I4 и IV 4. Договорено је да сав прикупљен новац од продаје колача буде усмерен за помоћ матурантима наше школе у финансирању прославе матурске вечери.

   Уторак, 24. фебруар, био је резервисан за прављење плаката посвећених Дану ружичастих мајица и украшавању просторија наше школе. Томе су највећи допринос дали ученици првог и другог разреда на часовима грађанског васпитања. Тада се посебно  осетио дух заједништва, тимског рада и сарадње између ученика и професора наше школе. Док су неки ученици радили на украшавању школе, други су се такмичили или навијали за своје фаворите на хуманитарном турниру у одбојци који су организовали представници Ученичког парламента наше школе.

    Среда, 25. фебруар, је био посвећен Дану ружичастих мајица. Цела школа добила је ружичасту боју, а ученици и професори су облачењем ружичастих мајица и на тај начин дали свој допринос обележавању овог Међународног дана борбе против вршњачког насиља.

    Четвртак, 26. фебруар, био је најзанимљивији дан у целој недељи. Тада је између часова организована приредба под називом „Ја имам таленат“. Представници Ученичког парламента и професорка српског језика и књижевности, Драгана Урошев, су организовали приредбу такмичарског типа. Публика је могла да види и чује 9 музичких и једну балетску тачку које су извели ученици и професори наше школе. Жирију задатак није био нимало лак, али им је у доношењу одлуке о победницима помогла и публика својим гласовима. Овогодишњи жири је радио у следећем саставу : директорка Светлана Калапиш као председник, професорка Весна Богдан, административна радница Марија Тешић, бивша ученица наше школе Јана Цветиновић. Док је жири већао о победницима, водитељи програма су читали љубавне поруке које су ученици наше школе упућивали својим љубавима и симпатијама. Поруке  су  сакупљане  и убациване у кутију у ходнику школе протеклих неколико недеља.  На крају програма директорка школе је саопштила резултате гласања. Победу је ове године славила група матураната из IV1 и IV 3 са песмом „Рано“.  Другопласирани су били  ученици одељења I2 Огњен, Душан и Матеја који су извели песму „Црно и златно“. Трећепласирана је била Сања Ђурић из одељења II4 са песмом „Дозвола за љубав“.   За првих седам такмичара директорка школе је обезбедила занимљиве и вредне награде. Прва награда је била пут у Темишвар за две особе. Друга награда је једнодневно коришћење услуга спа центра хотела „Тамиш“ за две особе. Трећа награда је био ручак у ресторану ,,Поко Локо“ у Панчеву за две особе. Четврта награда је торта  за такмичаре. Пета награда су били колачи из ресторана „Поко Локо“. Шеста и седма награда су дарови куће „Голден Роуз“.

     Након динамичног четвртка, петак је остао за сумирање утисака. На часовима грађанског васпитања и часовима одељењског старешине ученици су писали поруке са лепим жељама једни другима.