Предавање Хелене Малић

Ученица трећег разреда Хелена Малић је одржала два предавања у оквиру Трибине „Научни четвртак“ која се одржава у Дому омладине Панчево, а у сарадњи са Регионалним центром за таленте „Михајло Пупин“ Панчево.

На првом предавању о савременим методама и могућностима лапараскопске хирургије, Хелена је говорила о историјском развоју хирургије као медицинске дисциплине, а излагање је пропратила изузетно опширном и занимљивом презентацијом.

Тема другог предавања је била везана за гинекологију, акушерство и фетално програмирање, где се Хелена Малић осврнула на развој породиљства кроз различите историјске епохе, културе и обичаје, од првих материјалних доказа  до савременог акушерства.

Модератор предавања је била Ана Токић, бивша ученица наше школе, а сада студент Медицинског Факултета ВМА у Београду.