С Т И Х О В И З И Ј А 2022.

С Т И Х О В И З И Ј А Панчево 2022.
Такмичење у рецитовању поезије на страним
језицима за ученике средњих школа

Удружење “ЛАС ХЕНТЕС” из  Панчева, традиционално организује СТИХОВИЗИЈУ у Градској библиотеци. Реч је о међуопштинском такмичењу у рецитовању поезије на страним језицима за ученике средњих школа .
У уторак, 22. новембра ,тридесетпеторо ученика је одмерило своје рецитаторске ‘снаге’ пред бројном публиком.Као и  претходних година, и ове године је владало велико интересовање у нашој школи за ово такмичење и пријавило се 13 рецитатора, а то су :

Кристина Стаменков (I-1)
Маша Николић (I-1)
Елена Кокошков (I-1)
Милана Петрица (I-3)
Марија Младеновски (II-1) -1. место у рецитовању на македонском језику
Сташа Спасов (II-1)
Лејла Бишевац (II-3)
Нина Баковић (III-1)
Теодора Божић (III-1)
Анита Јанков (III-1)
Софија Савић (III-3)
Богдан Радаковић (IV-1)- 1. место (ПОБЕДНИК)
Јована Вучић (IV-3)-2.место

Ментори овим ученицима су биле професорке енглеског језика Маја Коленовић и Наташа Џамтоска.
Такође је ове године расписан и ликовни конкурс ‘Сликовизија’ ,на ком су средњошколци имали задатак да представе једну песму. Радове је послало око тридесетак наших ученика, а њих троје је награђено. Цртежи наших учесника ће се наћи на календару за следећу годину. Ментор је професор ликовног Предраг Бачкоња.
Победници овогодишње Сликовизије су :
Тијана Киферов (I-1) 1. место
Николина Додић (IV-3) 2. место
Вук Михајлов (IV-3) 3. место

Овим путем честитамо свим учесницима Стиховизије и Сликовизије, као и њиховим професорима менторима!