За чистије и зеленије школе Војводине

Покрајински секретаријат за образовање у сарадњи са покретом горана Војводине расписао је јавни позив за пријаву и учешће у реализацији програма под називом „За чистије и зеленије школе Војводине“ за школску 2021/2022. годину. Програм је имао за циљ да се допринесе реализацији заштите биодиверзитета и екосистема, циркулацији енергије, смањењу загађења ваздуха, воде и земљишта, ублажавању климатских промена и употребе чистих енергија.

Наша школа је учествовала у овом пројекту и освојила награду једнодневни излет за 20 ученика који су учествовали у пројекту. Додела награда је била у Новом Саду 3.6. 2022.године када су присустволе 2 ученице : Сучевић Невена и Пивашевић Дејана (II 1) , као и проф.биологије Наталија Грујић и проф. Информатике Минодора Чолока. Излет за ученике је реализован 26.10.2022. године када смо били у Сремским Карловцима, на Фрушкој гори- Стражилово. Ученици су имали две радионице и на крају вожњу бродом на Дунаву.