Шта (ни)је књижевност?

Учествовали смо у радионици „Шта (ни)је књижевност?“ на Филолошком факултету у Београду. Позив смо добили од Катедре за српску књижевност са јужнословенским књижевностима Универзитета у Београду. Наша група од три члана: Катарина Мијајловић, Петар Стојановски IV1 и проф. Наташа Арамбашић је активним учешћем одушевљено и успешно радила са колегама из Прве београдске гимназије, Тринаесте београдске гимназије и ученицима из Електротехничке школе „Раде Кончар“ из Београда. Наш тим успео је да допише  кратку причу Давида Албахарија „Брод“ изадовољио завршни задатак овог незаборавног сусрета. Креативно, узбудљиво и посвећено као прави љубитељи књижевности улепшали смо овај кишни дан нама, али и домаћинима, асистентима и професорима. Фотографије преносе делић наше позитивне атмосфере. Дивно смо се провели, и верујем много научили, а планирамо да представнике катедре са овом радионицом угостимо и у нашој школи на пролеће.

проф. Наташа Арамбашић