Усавршавање наставника у иностранству у области стручног образовања

Виолета Никодиновић, професорка математике и информатике, запослена у Медицинској школи “Стевица Јовановић”, једна је од три наставника из Србије која су изабрана на конкурсу пројекта Intervet Western Balkans за стручно усавршавање у Севиљи, у Шпанији..

Пројекат Intervet Western Balkans има за циљ стварање могућности за мобилност учења у центрима за обуку Западног Балкана и унапређивање културе мобилности учења у области стручног образовања. Пројекат пружа могућност за стручно усавршавање запослених у стручним школама из 6 држава западног Балкана као и 8 партнера из земаља ЕУ: Италија, Белгија, Холандија, Француска, Малта, Шпанија, Словенија и Пољска

Овај пројекат и усавршавање ће помоћи изабраним наставницима да добију бољи приступ ресурсима у вези са међународном мобилношћу, као и да науче више о већ постојећим могућностима. Летња школа ће се одржати у Севиљи у периоду од 26. до 31. јула 2021. године.

Медицинска школа “Стевица Јовановић”
Тим за сарадњу са медијима