Обележавање школске славе

Дана 27.01.2020. године обележен је Савиндан у част првог српског архиепископа, просветитеља и творца законодавства. Свети Сава се сматра зачетником српске средњовековне књижевности и заштитником просветних установа. Ученици школску славу обележавају као радни, али ненаставни дан.

Приредба је започета Светосавском химном, затим  је уследило паљење свеће и сечење славског колача. Након тога је уследио културно уметнички програм који су припремили ученици заједно са професорима српског језика и књижевности и музичке културе, у знак сећања на нашег првог просветитеља. Кум славе ове године је професорка Оливера Родић.

Свим ученицима и просветним радницима желимо срећну славу Светог Саву. Хвала пуно професори Драги Давид и Вањи Митровић које су фотографијама испратиле догађај.