„Дан бабица“

Дана 16.05. у просторијама Медицинске школе, видео презентацијом обележен је међународни Дан бабица. Како се он у свету обележава 05.05., из оправданих разлога, у школи је презентован 16.05.2019. године. Ученици смера гинеколошко-акушерска сестра, на челу са својим менторкама, Тањом Стефанов и Снежаном Михајловић, појашњавали су и презентовали улогу једне бабице, у систему здравствене заштите, као и њихов најстручнији предмет: акушерство са негом (вежбе). Била је част угостити заинтересоване запослене у нашој школи као и главну сестру гинекологије и акушерског одељења Наташу Влашки, одговорну сестру породилишта Сашку Деветак, и бабице Бранку Кркобабић и Мирјану Ранков. Ученици су били на висини свог задатка и показали колико су заинтересовани за смер који су уписали.