Међународни 42. Фрушкогорски маратон

И ове године, Медицинска школа „Стевица Јовановић“ Панчево организовала је традиционално пешачење по обронцима Фрушке горе. Овогодишњи маратон одржао се 4. маја по познатим и уређеним стазама уз местимично облачно небо. На маратону је учествовало око шездесетак ђака наше школе. Полазна тачка је била код Змајевца на северној страни, па се сигурним ходом кренуло ка извору Звечан. Ту се пило свеже изворске воде и после кратког предаха кренуло до Краљеве столице. Тамо је била главна расправа којим путем ићи даље до Врдника и до нашег циља. Кроз бањско лечилиште спустили смо се до манастира Врдник. Ђаци су имали прилику да се приближе природи, изгубе wи-фи, уче се орјентацији у простору, уче како да чувају природу и како да правилно одлажу смеће. Показали су физичку спремност и способност савладавања планинских ћуди са померањем својих физичких граница. Боље су се упознали међусобно, помагали су једни другима и можда се и заљубили у планинарење!
Главни кривци за добро расположење и ово путовање, уз одобрење и велику подршку директора школе Светлане Калапиш, јесу професорке Јелена Књегињић и Бојана Поповић.Придружите нам се следеће године!