Обележен Светски дан борбе против дијабетеса

Као и прошле године наша школа је обележила 14.новембар Светски дан борбе против дијабетеса. Ученици су заједно са својим наставницима мерили крвни притисак и ниво шећера у крви. Акција је реализована у Поштанској штедионици у Панчеву. Грађани су врло пријатно били изненађени акцијом, чији је основни циљ едукација и упознавање са симптомима дијабетеса.

BeFunky-collage

Шећерна болест је најучесталија болест жлезда са унутрашњим лучењем . То је комплексно обољење у чијој се основи налази поремећај метаболизма угљених хидрата, масти и беланчевина и које је најпознатије по стално повишеним вредностима шећера у крви. Сматра се да око 150 милиона људи у свету болује од ове болести која је у западним, економски развијеним државама главни узрок слепила, узрок половине ампутација ногу и од свих особа на дијализи четвртина болује од шећерне болести.