Обележен Дан Рома

У суботу 21.4.2018.  у Градској управи обележен је Дан Рома. Координаторка канцеларије за ромска питања Пава Новаков Чабриловски је позвала на радно обележавање овог дана представнике институција, као и удружења грађана, студенте, ученике ромске националности и њихове породице. На скупу су присуствовале из Медицинске школе, менторка стипендиста Реф фондације Тамара Тодоровић, из наставе психологије и ученица прве године, смер здравстеног неговатеља Тамара Константин и њена породица.

1

На обележавању овога дана учествовали су панчевачки градски већник, представница ромске популације у покрајинском парламенту. Представљени су програми и подршка града овој мањинској групи. Наглашен је приоритет свих издатака и улагања у образовање деце и младих. Искуство и пракса указује да овај услов обезбеђује запослење и достојанствену интеграцију. У нашој школи у овој школској години имамо око 15-20 ученика који се изјашњавају да су ромске националности.Тренутно 4 ученика су стипендисти Реф фондације (Roma Education Fund).