Извештај са републичког такмичења из математике

republicko 23 april 2016

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА УЧЕНИКЕ МЕДИЦИНСКИХ ШКОЛА

23. априла одржано је ДЕСЕТО републичко такмичење из математике за ученике медицинских школа у Сремској Митровици .
Домаћин је била медицинска школа „ Драгиња Никшић“. На такмичењу је учествовало преко двадесет школа и око сто ученика.Организација такмичења и дочек професора и ученика је за чисту петицу .
На такмичењу су учествовали ученици првог разреда Ђорђевић Николета, Видекањић Горана и Давидовић Игор , ученици другог разреда Златковић Теа и Пандуровић Стефан, ученица трећег разреда Драгичевић Катарина. Ментор је професор математике Биљана Стојаковић. Сви су уложили пуно времена , воље и рада на припрему за такмичење. Ученица трећег разреда Драгичевић Катарина освојила је друго место и захваљујући томе ослобођена је пријемног испита из математике при упису на факултет. Браво за Катарину!