Млади херој

15.11.2019. године у Културној станици Свилара у Новом Саду награђено деветнаесторо најуспешнијих младих људи у Србији који су својим резултатима заслужили титулу „Млади херој“! Лауреати националног конкурса “Youth Heroes“ за 2018. годину бирани су у четири категорије: наука и образовање, култура и уметност, предузетништво и креативне индустрије и друштвени активизам, а додељено је и специјално „Youth Heroes“ признање. Свечана церемонија доделе била је део догађаја „Yоuth Heroes Мotivation Day “, у оквиру ког су се новим генерацијама својим инспиративним причама обратили десетоструки шампион света у кик-боксу Ненад Пагонис и експерт у сфери дигиталног маркетинга, Иван Билди. Конкурс „Yоuth Heroes“, преко ког су до сада препозната чак 52 млада хероја, већ четврту годину за редом организују ЕXIT фондација и Нафтна индустрија Србије, уз подршку Радио-телевизије Србије и медијске куће Ringier Axel Springer и издавачке куће „Вулкан“. Овај дугорочни пројекат има за циљ да успешне младе људе, између 15 и 30 година, извуче из анонимности, награди их за постигнућа и за изузетан допринос друштву и то улазницама за јубиларно 20. издање фестивала ЕXIT, за Sea Star и Sea Dance фестивале и пакетом издавачке куће „Вулкан“. Друго место деле Биљана Опраница и Радован Окиљ, пријатељи који се међусобно бодре и напредују у домену медицине. Наши млади хероји нису штребери које занима само књига и нису досадњаковићи. То су свестрани цареви, које једва чекамо да представимо јавности као носиоце “ Youth Heroes “ титуле. Биљана Опарница и Радован Окиљ су ученици четвртог разреда Медицинске школе, на које је наша школа веома поносна и част је имати и радити са таквим ученицима. Биљана и Радован су од самог почетка школовања учествовали на разним такмичењима из стручних и општеобразовних предмета и постизали значајне резултате. Занимали су се за разне наставне и ваннаставне активности, као и хуманитарни рад и активности у животу школе.

У име Медицинске школе, све честитке нашим сјајним ученицима који су оставили велики печат у животу Медицинске школе и којих ће се наставници увек радо сећати као двоје изузетних ученика.