Дан поезије у Дому Збрињавање

репортерка: Тамара Тодоровић

У суботу 6.4. 2019. ученице наше школе и неколико ученика Гимназије, „Клуба љубитеља психологије“ прослављали су песнике кроз догађај Дан поезије у Дому Збрињавање за особе слепе и са оштећењем вида на баваништанском путу. Представила се ученица 2-3, Тамара Радуљев читајућу неколико њених песама из њене збирке поезије „Басен срца“. Након тога разговарали смо и слушали песме два корисника дома, Мирка Ђокића из његове збирке поезије  „Светлост из таме“, као и  дивног Иштвана Месароша Пиште „Нежна барикада“. Ученици Саша Пандуров и Дуња Сиљаноски из 2-2, су прочитали песме из њихових дневника песама. Утисци су снажни, размена концентрисана у тишини, снажним емоцијама разумевања. Музика је попратила догађај, гитаром сада нашег сарадника и пријатеља музичара Саве Лазарова, као и топлим, нежним, сензитивним гласом наше ученице Сање Игланџе из 2-3. Подршку организацији ученика  пружиле су професорке Тамара Тодоровић, као и разредна 2-2, др Бојана Поповић. Домаћица  догађаја у дому, као и увек Ана Мартиновић, некадашња ученица наше школе. После обележавања Нове године, ово је друга посета дому у овој школској години; према емоцијама свих учесника, очекујемо поновни повод за дружење, размену прича, упознавање. Овом приликом сакупљен новац за изласке корисника продајом десетак збирки песама ученице Тамаре Радуљев.