Обележен дан особа са Дауновим синдромом

У четвртак 21.3.2019. године у Гимназији “ Урош Предић “ Панчево, одржано је предавање на тему Даунов синдром. Предавању су присуствовали ученици Гимназије и ученици Медицинске школе. Предавање је одржала ученица трећег разреда Медицинске школе Адријана Радаковић, која је држала предавање на дату тему у Медицинској школи 2018. године. Ментор је била професорка психологије Тамара Тодоровић

Предавању су присуствовали гости из удружења за помоћ М.Н.Р.О. ( ментално недовољно развијене особе ) као и још једно удружење “ На пола пута „.

У среду 20.3.2019.године ученица Радаковић Адријана је гостовала на радио Панчеву, у радио емисији “ И ми смо ту „, као и ученица Гимназије Катарина Анушић, која пише рад на тему Даунов синдром. Емисију је водила Добрила Јовановоћ а тема емисије била је Даунов синдром.

Радио емисија “ И ми смо ту „