Стиховизија

Медицинска школа „Стевица Јовановић “ учествовала је са 28 ученика и њиховим професорима-менторима на овогодишњој Стиховизији. По броју учесника надмашили смо све остале школе које су се надметале. Осим овдашњих средњих школа учествовала је и школа из Ковина. Учествовало је 85 младих рецитатора. Такмичење у рецитовању на страним језицима одржано је у Градској библиотеци града Панчева у суботу, 25.11.2017. године у 10 часова. Захваљујемо се ученицима што су се одазвали у тако великом броју. Нашу школу су представљали следећи ученици : Инес Рамовић, Магдалена Томић, Милица Вукоичић, Тамара Радуљев, Сања Игленџа, Николета Дениса Рошу, Јована Велиновски, Жељана Констадиновић, Радован Вранић, Ивана Милетић, Јована Симеонов, Сара Дивљаков, Сара Баруновић, Александра Јованов, Милица Дрековић, Немања Грујић, Михајло Ерцег, Теа Ресановић, Марија Вуковић, Татјана Миленковић, Сара Црепајац, Софија Црнчевић, Јелена Бугарски, Сара Стошић, Андреа Борбаш, Ивона Лазаревић, Бојана Чуић, Данијела Влајић.

Већина ученика је рецитовала на енглеском језику, а њихове менторке су биле професорке енглеског језика Маја Коленовић и Наташа Џамтоска. Ученица Николета Дениса Рошу  је рецитовала  на румунском језику, њен ментор је била професорка Драга Давид, и освојила је треће место у категорији такмичења на језицима мањина. Ученица Данијела Влајић је рецитовала на бугарском језику, а ученици Игленџа Сања, Милица Вукоичић и Радуљев Тамара рецитовале су на латинском језику, ментор им је била професорка Анђелка Деља. Након узбудљивог полуфинала, наших пет ученика се пласирало  у финале, то су: Дивљаков Сара, Вранић Радован и Ерцег Михајло – песме на енглеском језику и Игленџа Сања и Милица Вукоичић – песме на латинском језику.  Финално вече одржано је 27. новембра 2017. године, на истом месту у 18 часова. Иако су наши ученици заиста блистали, ипак нису освојили ниједно од прва три места. Упркос томе, стекли су захвалнице и по две књиге, као и успомену на једно дивано вршњачко дружење. Слике са овог догађаја можете погледати овде:

pixlr_20171203155710939
pixlr_20171203160405994