Светски дан борбе против дијабетеса

Ове године наша школа је у сарадњи са Друштвом за борбу против шећерне болести обележила 14.новембар Светски дан борбе против дијабетеса. Ученици су заједно са својим наставницима на више пунктова у граду мерили крвни притисак и ниво шећера у крви. Акција је реализована у Поштанској штедионици, Максију, у просторијама Друштва за борбу против шећерне болести, и Услужном центру Градске управе Панчево. Грађани су врло пријатно били изненађени акцијом, чији је основни циљ едукација и упознавање са симптомима дијабетеса.

2314

Као завршни део акције у школи је одржано предавање за ученике и запослене у школи на тему дијабетеса. Предавање је организовала биолошка секција, чији је гост била представница Друштва за борбу против дијабетеса, која је присутнима пренела лично искуство о животу са овом болешћу.

IMG-4e54e6a0beb0d7e3f6d48e548d294b92-VUntitled collage