Стиховизија

СТИХОВИЗИЈА 2016

Градска библиотека Панчево у сарадњи са удружењем “ Лас Хентес “ је по четврти пут ове године организовала Стиховизију. Реч је о регионалном такмичењу у рецитовању поезије на страним језицима и језицима националних заједница за ученике средњих школа Панчево, Ковачице, Ковина и Алибунара. Полуфинални део такмичења је одржан у суботу 19.новембра 2016.године и на њему је рецитовало 15 ученика наше школе на немачком и енглеском језику.  У финале такмичења се пласирало четворо наших ученика, а Радован Вранић, ученик III1 и прошлогодишњи победник Стиховизије је заузео друго место. Професорка Маја Коленовић је награђена пошто је пријавила највећи број учесника, а професорке Родика Маријану и Наташа Џамтоска су такође припремале ученике за ово такмичење на немачком и енглеском језику. Ученица Ана Милутиновић (III3)  је певала оба дана у ревијалном делу Стиховизије.

Учесници Стиховизије

Финалисти:

1. Радован Вранић, III1 – друго место ( аутор песме, Дуња Гучински – коаутор песме )
  2. Сара Дивљаков, II1
  3. Јелена Бугарски, I3